ENDAŞ


Türkiye Yetkili Distirbütörü


  • Facebook | Bizi Takip Edin
  • Twitter | Bizi Takip Edin
  • Youtube | Bizi Takip Edin
  • LinkedIn | Bizi Takip Edin
  • Google Plus | Bizi Takip Edin

Standart Hidrolik Sızdırmazlık Elemanları
Bogaz Keçeleri

Merkel Nutring NI 300
Kisa iç dudaga sahip, asimetrik profilli ve iç çapinda destek dudagi olan poliüretan nutringdir. NI 300 içeri girebilecek toza karsi ilave koruma saglamaktadir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30 ile +110 °C arasinda; v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Is makinalari, destek silindirleri, presler.Merkel Nutring T 20

Bogaz sizdirmazliginda kullanilan, kisa iç dudaga sahip, asimetrik profilli poliüretan nutringdir. T 20 nutring sizdirmazlik sistemlerinde sekonder sizdirmazlik elemani olarak kullanilir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30 ile +110 °C arasinda; v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Is makinalari, tasima ve istif makinalari, araç üstü hidrolik ekipmanlar, tarim makinalari, presler, enjeksiyon makinalari, gemi hidroligi, destek silindirleri ve standart silindirler.

Merkel Nutring LF 300
Dinamik sizdirmazlik yüzeyinde özel tirtillari olan asimetrik profilli poliüretan nutringdir. LF 300 düsük sürtünme ile çalisir ve yapismama (stick-slip) özelligi ile öne çikar. Çalisma Sartlari : p: 32 MPa; t: –30 ile +110 °C arasinda; v: 0,6 m/s. Kullanim Alanlari : Mobil hidrolik, enjeksiyon makinalari.Merkel Kompakt Bogaz Sızdırmazlık Elemanı KI 320
Entegre destek halkasi ve destek dudagi olan poliüretan malzemeden üretilen kompakt bogaz sizdirmazlik elemanidir. Yüksek basinçlarda ve büyük akma bosluklarinda dahi güvenle kullanilabilmektedir. Ilave destek dudagi, olasi tozlarin sistem içerisine girmesini engellemektedir. Çalisma Sartlari : p: 50 MPa; t: –30 ile +110 °C; v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Agir is makinalari, teleskopik silindirler.


Merkel Nutring Syprim SM
Sizdirmazlik sistemlerinde sekonder sizdirmazlik elemani (örnegin T 20) ile birlikte kullanilan, poliüretandan üretilen iki parçali ön basinç keçesidir.Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30 ile +110 °C arasinda; v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Is makinalari, tasima ve istif makinalari, tarim makinalari,enjeksiyon makinalari, gemi hidroligi, standart silindirler.


Merkel Kompakt Bogaz Sızdırmazlık Elemanı
Simetrik profilli poliüretan kompakt bogaz sizdirmazlik elemanidir. Özellikle dar çapli yuvalarda kullanilmak üzere tasarlanmistir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30 ile +110 °C arasinda; v: 0,5 m/s.Kullanim Alanlari : Tasima ve istif makinalari, teleskopik silindirler, direksiyon silindirleri, tarim makinalari.

 

Merkel Omegat OMS-MR
OMS-MR bogaz sizdirmazlik elemani, PTFE sizdirmazlik elemani ile elastomerden üretilmis bir baski ringinden olusmaktadir. Genel olarak sizdirmazlik sistemlerinde kullanilmaktadir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30/–10 ile +100/+200 °C (malzemeye bagli)v: 5 m/s. Kullanim Alanlari : Is makinalari, tarim makinalari, enjeksiyon makinalari, gemi hidroligi, haddehaneler, araç üstü hidrolik ekipmanlar, kumanda ve ayar cihazlari.

 

Merkel Omegat OMS-MR PR
PTFE sizdirmazlik elemani ile elastomerden üretilmis bir baski ringinden olusan ve genel olarak sizdirmazlik sistemlerinde kullanilan ön basinç keçesidir. Patentli basinç tahliye özelligine (pressure relief ) sahiptir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa ; t:–30/–10 ile +100/+200 °C (malzemeye bagli olarak); v: 5 m/s. Kullanim Alanlari : Is makinalari, tasima ve istif makinalari, tarim makinalari, araç üstü hidrolik ekipmanlar, enjeksiyon makinalari, kumanda ve ayar cihazlari, gemi hidroligi, presler, haddehaneler, büyük silindirler.


Merkel Omegat

PTFE sizdirmazlik elemani ile elastomerden üretilmis bir baski ringinden olusan, iki parçali bogaz sizdirmazlik elemanidir. Omegat OMS-S özellikle büyük çapli ve agir hidrolik sistemlerde kullanilmak üzere tasarlanmistir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30/–10 ile +100/+200 °C (malzemeye bagli olarak); v: 5 m/s. Kullanim Alanlari : Enjeksiyon makinalari, baraj silindirleri, gemi hidroligi, haddehaneler, presler, manipulatörler.


Merkel Omegat
PTFE sizdirmazlik elemani ile elastomer baski ringinden olusan ve genel olarak sizdirmazlik sistemlerinde kullanilan ön basinç keçesidir. Omegat OMS-S PR büyük çapli ve agir sanayi hidrolik sistemlerinde kullanilmaktadir. Patentli basinç tahliye özelligine sahiptir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30/–10 ile +100/+200 °C (malzemeye bagli); v: 5 m/s. Kullanim Alanlari : Enjeksiyon makinalari, haddehaneler, baraj silindirleri, presler, agir is makinalari, büyük silindirler.


Merkel Nutring T 24
Asimetrik profilli, kisa sizdirmazlik dudagina ve destek dudagina sahip nutringdir. Özellikle teleskopik silindirler gibi, dar yuvalar için tasarlanmis bogaz sizdirmazlik elemanlaridir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30 ile +110 °C arasinda; v: 0,5 m/s.Merkel Kompakt Boğaz Sızdırmazlık Elemanı TFMI
PTFE sizdirmazlik elemani ve elastomer bir baski ringinden olusan, iki parçali, çift etkili bir bogaz sizdirmazlik elemanidir. Düsük basinçli uygulamalarda kullanilmak üzere tasarlanmistir. Dar ölçülü yuvalar içindir ve düsük sürtünme ile çalismaktadir. Çalisma Sartlari : p: 16 MPa; t: –50 ile +200 °C (O–Ring malzemesine bagli olarak); v: 2 m/s. Kullanim Alanlari : Genellikle eski tasarim hidrolik sistemlerde bakim onarim amaçli ihtiyaçlarda kullanilmaktadir.


Merkel Nutring NI 150, NI 250, NI 400
Asimetrik profilli, tek etkili elastomer bogaz sizdirmazlik elemanidir. NI 250 ve NI 400 akma bosluguna karsi direnç için destek ringli olarak üretilmektedir. NI 400 ayrica dinamik sizdirmazlik dudaginda bez takviyelidir. Çalisma Sartlari : p: NI 150 10 MPa, NI 250 25 MPa, NI 400 40 MPa; t: –30 ile +100 °C arasinda; v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Genellikle eski tasarim hidrolik sistemlerde bakim onarim amaçli ihtiyaçlar için kullanilmaktadir.


Merkel Takım Keçeler ES, ESV
Bogaz sizdirmazliginda kullanilan çok parçali takim keçelerdir. Takim keçeler ayarlanabilir ve ayarlanamaz (glent baskili) tüm yuvalarda kullanilabilir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30/–15 ile +100/+140 °C (malzemeye bagli olarak); v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Demir çelik sektörü, presler, hurda presleri, gemi hidroligi, baraj silindirleri, döküm hatlari.


Merkel Kompakt Boğaz Sızdırmazlık Elemanı S 8<
Düsük basinçli sistemlerde mükemmel sizdirmazlik saglayan elastomer/ bez takviye’den üretilen bogaz sizdirmazlik elemanidir. Çalisma Sartlari : p: 25 MPa; t: –30 ile +100 °C; v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Standart silindirler, teleskopik silindirler, takim tezgahlari.Merkel Nutring NRS 0214
Çalisan sizdirmazlik dudagi tarafinda bez takviyesi olan, hidrolik ve pnömatik uygulamalarda kullanilan iki parçali nutringdir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30 ile +100 °C; v: 1,5 m/s.
Kullanim Alanlari : Enjeksiyon makinalari, demir çelik sektörü, presler, özel silindirler, gemi hidroligi, baraj silindirleri, hurda presleri.Merkel Nutring NRS 0216
Hidrolik ve pnömatik uygulamalarda kullanilan iki parçali nutringdir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30 ile +100 °C; v: 1,5 m/s. Kullanim Alanlari : Enjeksiyon makinalari, demir çelik sektörü, presler, özel silindirler, gemi hidroligi, baraj silindirleri, hurda presleri.Merkel V-Packing V 1000 Takım Keçeler
Genellikle eski sistemlerde bakim onarim amaçli uygulamalarda kullanilan takim keçelerdir. Çalisma Sartlari : t: +100 °C. Kullanim Alanlari : Enjeksiyon makinalari, demir çelik sektörü, presler, özel silindirler, gemi hidroligi, baraj silindirleri, hurda presleri.Merkel Omegat OMSU-MR
Poliüretan sizdirmazlik elemani ile elastomerden üretilmis bir O-Ring baski ringinden olusan bogaz sizdirmazlik elemanidir. Çalisma Sartlari : p: 16 MPa; t: –30 ile + 100 °C; v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Enjeksiyon makinalari.Merkel Omegat OMSU-MR PR
Basinç tahliye (pressure relief ) özelligi olan poliüretan sizdirmazlik elemani ile elastomerden üretilmis bir O-Ring baski ringinden olusan bogaz sizdirmazlik elemanidir.Çalisma Sartlari : p: 16 MPa; t: –30 ile +100 °C; v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Enjeksiyon makinalari.

Piston Sızdırmazlık Elemanları
Merkel Kompakt Sızdırmazlık Elemanı Simko 300

Poliüretan sizdirmazlik elemani ve elastomer baski ringinden olusan, iki parçali, çift etkili kompakt piston sizdirmazlik elemanidir. Avantajlari : Yüksek statik ve dinamik sizdirmazlik özelligi, düsük sürtünme ve yapismadan çalisabilme özelligi. Baski ringi, yuvada dönmeyi ve devrilmeyi engellemektedir. Poliüretan parçadaki entegre basinç aktivasyon çikintilari "blow-by" efektinin olusmasini engellemektedir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30 ile +100 °C arasinda; v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Is makinalari, tasima ve istif makinalari, tarim makinalari.


Merkel Omegat OMK-MR, OMK-E
PTFE sizdirmazlik elemani ile elastomer baski ringinden olusan iki parçali piston sizdirmazlik elemanidir. OMK-MR çift etkili, OMK-E ise tek etkili pistonlarda kullanilmaktadir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30/–10 ile +100/+200 °C (malzemeye bagli olarak) (OMK–E –30 ile +100 °C);v: 5 m/s. Kullanim Alanlari : Presler, tarim makinalari, enjeksiyon makinalari, haddehaneler, gemi hidroligi, araç üstü hidrolik ekipmanlar, kumanda ve ayar cihazlari.


Merkel Omegat OMK-S, OMK-ES
PTFE sizdirmazlik elemani ile elastomer baski ringinden olusan iki parçali piston sizdirmazlik elemanidir. OMK-S çift etkili, OMK-ES ise tek etkili pistonlarda kullanilmaktadir. Agir hidrolik sistemlerde ve büyük çapli silindirlerde kullanilmak üzere tasarlanmistir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30 ile +100 °C; v: 5 m/s. Kullanim Alanlari : Enjeksiyon makinalari, haddehaneler, gemi hidroligi,presler, baraj silindirleri, manipülatörler.


Merkel Nutring NA 300
Kisa sizdirmazlik dudagina sahip, asimetrik profilli, tek etkili poliüretan piston sizdirmazlik elemanidir. Çok iyi statik ve dinamik sizdirmazlik özelligine sahiptir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30 ile +110 °C arasinda; v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Is makinalari, destek silindirleri, presler.


Merkel Nutring T 18
Destek halkali, iki parçali, tek etkili çalisan poliüretan nutringdir. Sirt sirta takilarak, çift etkili olarak da kullanilabilir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30 ile +110 °C arasinda; v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Is makinalari, gemi hidroligi, baraj silindirleri, destek silindirleri.Merkel Kompakt Piston Sızdırmazlık Elemanı L 43
Bes paçadan olusan çift etkili piston sizdirmazlik elemanidir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30 ile +100 °C arasinda; v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Is makinalari, tarim makinalari, standart silindirler.
Merkel Kompakt Piston Sızdırmazlık Elemanı L 27
Destek halkali, dört parçali, çift etkili piston sizdirmazlik elemanidir. Büyük akma bosluklarinda çalismaya uygundur ve düsük sürtünme degeri ile dikkat çekmektedir. Özellikle sok basinçlarin oldugu sistemlerde kullanilirlar. Çalisma Sartlari : p: 50 MPa; t: –30 ile +100 °C arasinda; v: 1,5 m/s. Kullanim Alanlari : Is makinalari, enjeksiyon makinalari, presler.

 

Merkel Kompakt Piston Sızdırmazlık Elemanı Simko 320 X2
Bez takviyeli sizdirmazlik elemani ve iki adet polyamid’den üretilmis yataklama elemanindan olusan, çift etkili, üç parçali piston sizdirmazlik elemanidir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30 ile +100 °C arasinda; v: 0,5 m/s.Merkel Kompakt Piston Sızdırmazlık Elemanı TFMA
PTFE sizdirmazlik elemani ve elastomer bir baski ringinden olusan, iki parçali, çift etkili bir bogaz sizdirmazlik elemanidir. Düsük basinçli uygulamalarda kullanilmak üzere tasarlanmistir. Dar ölçülü yuvalar içindir. Düsük sürtünme ile çalismaktadir. Çalisma Sartlari : p: 16 MPa; t: –50 ile +200 °C (O–Ring malzemesine bagli olarak); v: 2 m/s. Kullanim Alanlari : Genellikle eski tasarim hidrolik sistemlerde bakim onarim amaçli ihtiyaçlarda kullanilmaktadir.


Merkel Kompakt Piston Sızdırmazlık Elemanı T 19
Çift etkili çalisan, üç parçali piston sizdirmazlik elemanidir. Çalisma Sartlari : p: 21 MPa; t: –30 ile +110 °C arasinda; v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Tarim makinalari, standart silindirler.
Merkel Nutring NA 150, NA 250, NA 400
Elastomer malzemeden üretilmis, asimetrik profilli, tek etkili nutringlerdir. NA 250 ve NA 400 destek bileziklidir. NA 400 ayrica dinamik sizdirmazlik dudaginda bez takviyesine sahiptir. Çalisma Sartlari : p: NA 150 10 MPa, NA 250 25 MPa, NA 400 40 MPa; t: –30 ile +100 °C arasinda; v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Genellikle eski tasarim hidrolik sistemlerde bakim onarim amaçli ihtiyaçlarda kullanilmaktadir.


Merkel Takım Keçeler EK, EKV
Tek etkili çalisan, çok parçali sizdirmazlik elemanlaridir. Sirt sirta uygulanmalari halinde çift etkili olarak da kullanilabilirler. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30/–15 ile +100/+140 °C (malzemeye bagli) v: 0,5 m/s.Kullanim Alanlari : Demir çelik sektörü, presler, hurda presleri, gemi hidroligi, baraj silindirleri.


Merkel Omegat OMKU-MR
Poliüretan sizdirmazlik elemani ve O-Ring baski ringinden olusan, iki parçali sizdirmazlik elemanidir. Çift etkili pistonlarda kullanilmaktadir. Basinç dengeleyici kanallar, ani basinç degisimleri ortaya çiktiginda etkili olmaktadir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30 ile +100 °C; v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Presler, enjeksiyon makinalari, kumanda ve ayar cihazlari, haddehaneler, gemi hidroligi, tasima ve istif makinalari, tarim makinalari, araç üstü hidrolik ekipmanlar.


Merkel Omegat OMKU-E
Poliüretan sizdirmazlik elemani ve O-Ring baski ringinden olusan, tek etkili pistonlarda kullanilan, iki parçali sizdirmazlik elemanidir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa, t: –30 ile +100 °C; v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Presler, enjeksiyon makinalari, kumanda ve ayar cihazlari, haddehaneler, gemi hidroligi, tasima ve istif makinalari, tarim makinalari, araç üstü hidrolik ekipmanlar.


Merkel Nutring NRS 0215
Hidrolik ve pnömatik uygulamalarda kullanilan, bez takviyeli sizdirmazlik dudagina sahip, destek halkali, tek etkili piston sizdirmazlik elemanidir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30 ile +100 °C; v: 1,5 m/s. Kullanim Alanlari : Enjeksiyon makinalari, demir çelik sektörü, presler, özel silindirler, gemi hidroligi, baraj silindirleri, hurda presleri.


Merkel Nutring NRS 0217
Hidrolik ve pnömatik uygulamalarda kullanilan, bez takviyeli sizdirmazlik dudagina sahip, destek halkali, iki parçali piston sizdirmazlik elemanidir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30 ile +100 °C; v: 1,5 m/s. Kullanim Alanlari : Enjeksiyon makinalari, demir çelik sektörü, presler, özel silindirler, gemi hidroligi, baraj silindirleri, hurda presleri.


Merkel Kompakt Piston Sızdırmazlık Elemanı HDP 330
Kesikli polyamid sizdirmazlik elemani ile elastomer baski ringinden olusan iki parçali piston sizdirmazlik elemanidir. Polyamid sizdirmazlik elemaninin asiri sert yapisi sayesinde malzemede akma olusmaz. Çok yüksek asinma dayanimina sahiptir. Kesikli yapi, kolay montaj saglamaktadir. Çalisma Sartlari : p: 60 MPa; t: –30 ile +100 °C; v: 0,8 m/s. Kullanim Alanlari. Is makinalari, tarim makinalari, tasima ve istif makinalari.

Toz Keçeleri
Merkel Toz Keçesi PU 5, PU 6, P 6, PU 7
Silindir içine toz / kir girmesini engelleyen toz keçeleridir. Çalisma Sartlari : t: PU 5, PU 6, PU 7 :–30 ile + 100 °C; P 6 : –30 ile +100 °C / –10 ile +200 °C (malzemeye bagli olarak); v: 2 m/s. Tüm uygulamalarda kullanilabilir.Merkel Nutring Dudaklı Toz Keçesi PRW 1
Optimum sizdirmazlik ve siyirma özelligine sahip, basinç tahliye (pressure relief ) özelligi olan poliüretan toz keçesidir. Çalisma Sartlari : t: –30 °C ile +110 °C; v: 1 m/s. Tüm uygulamalarda
kullanilabilir.Merkel Toz Keçesi AUAS, AUAS R
Sacli poliüretan toz keçesidir. Keskin kenarli (AUAS) veya yuvarlatilmis kenarli (AUAS R) toz siyirici dudaga sahiptir. Çalisma Sartlari : t: –30 ile +110 °C arasinda; v: 2,0 m/s. Kullanim Alanlari : Is makinalari, tasima ve istif makinalari, destek silindirleri, tarim makinalari.

Merkel Toz Keçesi AUPS
Toz ve suya karsi iyi siyiricilik özelligine sahip poliüretan toz keçesidir. Osilasyon hareketi olan uygulamalarda da kullanilan sizdirmazlik ve toz keçesidir. Çalisma Sartlari : t: –30 ile +110 °C.Merkel Nutring Dudaklı Toz Keçesi P 8, P 9, PU 11
Sistemin sizdirmazlik özelligini iyilestirerek, toz / kir girmesini engelleyen toz keçeleridir. Çalisma Sartlari : t: PU 11 : –30 ile +110 °C, P 8, P 9 : –30 ile +100 °C (malzemeye bagli olarak)v: 1 m/s. Tüm uygulamalarda kullanilabilir.
Merkel Toz Keçesi PT 1, PT 2
O-Ring baski ringleri sayesinde optimum siyirma özelligi gösteren toz keçeleridir. Toza karsi yüksek siyirma özelligine sahiptir. Çalisma Sartlari : t: –30/–10 ile +100/+200 °C (malzemeye bagli) v: 5 m/s.Kullanim Alanlari : Agir makina sanayi.
Merkel Toz Keçesi AS, ASOB
Hafif uygulamalarda kullanilan elastomer toz keçeleridir. AS tipleri saclidir. Çalisma Sartlari : t: –30 ile +100 °C arasinda; v: 2,0 m/s. Kullanim Alanlari : Genellikle eski tasarim hidrolik sistemlerde bakim onarim amaçli ihtiyaçlarda kullanilmaktadir.


Yataklama Elemanları
Merkel Yataklama Elemanı Guivex SBK, KBK
Bogaz (SBK) ve piston (KBK) uygulamalari için fenolik reçineden üretilmis bombeli yataklama elemanlaridir. Bombeli yapisi sayesinde köselerde olusan gerilim optimum bir sekilde yataklama elemaninin tüm yüzeyine yayilmaktadir. Çalisma Sartlari : t: –40 ile +120 °CFenolik Reçine Yataklama Elemanı SB, KB
Fenolik reçineden üretilmis bogaz (SB) ve piston (KB) yataklama elemanidir. Agir yük tasiyan uygulamalar içindir. Çalisma Sartlari : t: –40 ile +120 °C.

Merkel Termoplast Yataklama Elemanı FRI, FRA
Termoplast malzemeden üretilmis bogaz (FRI) ve piston (FRA) yataklama elemanidir. Orta derece yük tasiyan uygulamalar içindir. Çalisma Sartlari : t: –40 ile +100 °C.

Merkel Yataklama Bandı FB
Piston (FBA) ve bogaz (FBI) yataklama elemanlarinin üretilmesinde de kullanilan bant yataklamalardir. Hafif yük tasiyan sistemler için uygundur. Çelik silindirler için bronzlu PTFE 40/177024 malzemeden üretilirler. Hafif metal ve demir disi silindirler için karbonlu PTFE 25/177025 malzemeden üretilirler. Serit halinde sevk edilmektedir. Çalisma Sartlari : t:–40 ile +200 °C; v: 5 m/s. Istenen çapa göre kesilerek de sevk edilmektedir.


Merkel PTFE-Bronz Yataklama Bandı SF, KF
Hafif yük tasiyan sistemler için bogaz (SF) ve piston (KF) yataklama bantlaridir. Çalisma Sartlari : t: –40 ile +200 °C; v: 5 m/s.
Statik Sızdırmazlık Elemanları
Merkel Kapak Sızdırmazlık Elemanları  PU 82, PU 83

Poliüretan malzemeden üretilmis kompakt sizdirmazlik elemanlaridir. O-Ring kullanimina alternatif olarak yüksek basinç olan uygulamalarda destek bilezigine ihtiyaç olmadan kullanilmaktadir. Yüksek basinçlarda çok iyi sizdirmazlik saglamaktadir. Kolayca monte edilir. Çalisma Sartlari : t: –30 ile +110 °C arasinda; p: 60 MPa.


Merkel Stircomatic SRC
Alin yüzeyinde sivri sizdirmazlik kenarlari olan poliüretan malzemeden üretilmis statik sizdirmazlik elemanidir. Kullanim Alanlari : Hidrolik kumanda ve ayar cihazlari, hidrolik kaya kiricilar. Çalisma Sartlari : p: 80 MPa, t: –30 ile +110 °C.
Merkel Pinmatic
Mafsal sizdirmazliginda kullanilan tek parçali poliüretan sizdirmazlik elemanlaridir. Çalisma Sartlari : p: 2 MPa, t: –30 ile +100 °C, v: 0,2 m/s. Kullanim Alanlari : Enjeksiyon makinalari, yatak ve mafsal sizdirmazligi.


Dönme ve Osilasyon Sızdırmazlık Elemanları
Merkel Rotomatic M 15, M 16

Hidrolik sistemlerde osilasyon hareketlerinde çift etkili çalisan sizdirmazlik elemanlaridir. Çalisma Sartlari : p: 40 MPa; t: –30 ile +150 °C (malzemeye bagli olarak); v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Is makinasi, kepçe, döner kule.
Merkel Rotomatic M 17, M 19, M 33
Hidrolik sistemlerde osilasyon hareketlerinde çift etkili çalisan sizdirmazlik elemanlaridir. Çalisma Sartlari : p: 20/40 MPa (malzemeye bagli olarak); t: –30 ile +80 °C (malzemeye bagli olarak); v: 0,1/0,2 m/s (malzemeye bagli olarak). Kullanim Alanlari : Is makinasi, kepçe, döner kule.

Özel Üretim Hidrolik Sızdırmazlık Elemanları
Merkel Yaylı ve Yaysız H Tipi Manset Sızdırmazlık Elemanları
Tek etkili, yayli veya yaysiz olarak üretilen sizdirmazlik elemanlaridir. Agirlikli olarak bakim ve onarim amaçli uygulamalar içindir. Çalisma Sartlari : p: 1 MPa; t: –30 ile +100 °C arasinda; v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Genellikle eski tasarim hidrolik sistemlerde bakim ve onarim amaçli ihtiyaçlarda kullanilmaktadir.Merkel Yaylı ve Yaysız T Tipi Manset Sızdırmazlık Elemanları
Tek etkili, yayli veya yaysiz olarak üretilen sizdirmazlik elemanlaridir. Agirlikli olarak bakim ve onarim amaçli uygulamalar içindir. Çalisma Sartlari : p: 1 MPa; t: –30 ile +100 °C; v: 0,5 m/s. Kullanim Alanlari : Genellikle eski tasarim hidrolik sistemlerde bakim ve onarim amaçli ihtiyaçlarda kullanilmaktadir.Merkel Komple Piston T Duo H
Çelik ana gövdeye kauçugun vulkanize edilmesi ile üretilen, çift etkili, yayli, komple pistondur. Hafif hidrolik uygulamalarda kullanilan ve genellikle bakim ve onarim amaçli kullanilan sizdirmazlik elemanidir. Çalisma Sartlari : p: maks. 6,0 MPa; t: –30 ile +100 °C; v: 0,5 m/s. Merkel Nutring N 1, N 100 Simetrik sizdirmazlik profiline sahip, bogaz ve piston sizdirmazliginda kullanilabilen sizdirmazlik elemanlaridir. Malzeme : NBR. Daha yüksek basinç dayanimi için 94 AU 925 malzemeden üretilen AUN 1, AUN 100 kullanilmalidir. Kullanim Alanlari : Agirlikli olarak eski hidrolik sistemlerin bakim ve onariminda kullanilmaktadir.


Merkel PTFE Piston Ringleri
Dikdörtgen kesitli, asinmaya dayanikli ve düsük sürtünmeli PTFE malzemeden üretilen ve segman olarak kullanilan ringlerdir. O-Ring baski elemani ile birlikte kullanilmasi gereken durumlarda, basinç aktivasyon kanalli olarak üretilmektedir. Agirlikli olarak hidrolik direksiyon sistemlerinde kullanilmaktadir. Muhtelif geometrilerdeki PTFE segmanlar, otomatik sanzimanlarda metal piston segmanlara alternatif olarak da kullanilir. Malzemeler : Yüksek tribolojik etkenler için özel dolgulu PTFE karisimlari.


Merkel PTFE Forseal FOI, FOA
Tek etkili, nutring benzeri yapiya sahip PTFE malzemeden üretilen piston veya bogaz sizdirmazlik elemanidir. Statik öngerilme olusturmasi için yaprak yayli olarak üretilmektedir. Yüksek sicaklik ve akiskan dayanimina, iyi kuru çalisma özelligine ve düsük statik ve dinamik sürtünme degerlerine sahiptir. O-Ring yuvalarina (ARP568, MIL-P5514) takilabilmektedir. Çalisma Sartlari : Çalisma basinci maks. 30 MPa; Çalisma Sicakligi Araligi : –200 ile +260 °C; v: 15 m/s.


Merkel PTFE Nutring
Yay baskili dudaga sahiptir, böylece dudaklara esit basinç dagilimi gerçeklesmektedir. Dinamik ve statik olarak kullanilabilir. Çalisma Sartlari : p: 45 MPa (dinamik) / 120 MPa (statik); t: –200 ile +260 °C; v: 10 m/s; (dönen millerde 2,5 m/s).
Merkel PTFE Takım Keçeler
Piston ve bogaz uygulamalarinda kullanilabilen, yüksek basinca ve yüksek sicakliga dayanikli, asinma dayanimi yüksek sizdirmazlik elemanlaridir. Akiskanlara dayanimi yüksek olup, yaysiz olarak glent baskili yuvalarda da kullanima uygundur. Çalisma Sartlari : p: 70 MPa; t: –200 ile +260 °C; v: 1,2 m/s. Sizdirmazlik elemani kombinasyonu : PTFE / bezli elastomer.


Merkel Boğaz Sızdırmazlık Elemanları için Montaj Aparatı
Nutring ve kompakt bogaz sizdirmazlik elemanlarinin kolayca monte edilebilmesinde kullanilmaktadir. Çapi 30 ile 110 mm arasinda degisen sizdirmazlik elemanlarini monte etmek için, sizdirmazlik elemani çapina ve profil kesitine göre degisen farkli uçlar ile üretilmektedir.


Merkel Vocomatic
Bogaz sizdirmazlik sistemlerinde kaçak yag kompanzasyonunun depolanmasi amaciyla kullanilan sizdirmazlik elemanidir.

Merkel RK 15 Yapıştırma Seti
Açik yuvalara monte edilen, metal gövdesi olmayan yag keçelerinin yapistirilmasi için kullanilan settir.

Geri Dön
Designed by IDS