ENDAŞ


Türkiye Yetkili Distirbütörü


  • Facebook | Bizi Takip Edin
  • Twitter | Bizi Takip Edin
  • Youtube | Bizi Takip Edin
  • LinkedIn | Bizi Takip Edin
  • Google Plus | Bizi Takip Edin

Standart Pnömatik Sızdırmazlık Elemanları
Boğaz Sızdırmazlık Elemanları


Merkel Boğaz Sızdırmazlık Elemanı AUNIPSL

Poliüretan malzemeden üretilen bogaz sizdirmazlik elemani ve toz keçesi kombinasyonudur. Düsük sürtünme ve çok iyi sizdirmazlik saglayan pnömatik dudak profili, etkili bir yag filminin de olusmasini saglamaktadir. Silindirin demonte edilmesini gerektirmeden kolayca montaj yapilabilmesine olanak tanir. Malzeme : 94 AU 925.


Merkel Boğaz Sızdırmazlık Elemanı NIPSL 300 (PU), NIPSL 310 (PU), NIPSL 200 (NBR), NIPSL 210 (FKM)
Küçük silindirlerde kullanilmak üzere tasarlanmis, özel sizdirmazlik dudagi profiline sahip, bogaz sizdirmazlik elemani ve toz keçesi kombinasyonudur. Malzemeler : 80 AU 924, 85 AU 20991, 80 NBR 4005, 75 FKM 181327.


Merkel Boğaz Sızdırmazlık Elemanı NIPSL
Özel sizdirmazlik dudagi profiline sahip, sac takviyeli bogaz sizdirmazlik elemani ve toz keçesi kombinasyonudur. Düsük sürtünme ve iyi sizdirmazlik özelligine sahiptir. Silindirin demonte edilmesine ihtiyaç olmadan, disaridan monte edilebilmektedir. Malzeme : 72 NBR 708.



Merkel Boğaz Sızdırmazlık ElemanıNIPSL SF

Mini pnömatik sistemler için gelistirilmis bogaz sizdirmazlik elemani ve toz keçesi kombinasyonudur. Özel sizdirmazlik dudagi profili iyi bir sizdirmazlik, düsük sürtünme ve etkili bir yag filmi olusumu saglamaktadir. Malzeme : 90 NBR 108.

Piston Sızdırmazlık Elemanları

Merkel Komple Piston T Duo P

Çift etkili, montaja hazir, entegre yataklamali komple pistondur. Piston koluna kolayca monte edilebilmektedir. Radyal havalandirma kanalli profile sahip versiyon, silindirin üst ve alt ölü noktalarinda güvenli bir sekilde yastiklama saglamaktadir. Malzeme : 72 NBR 708, metal gövde DIN 1624’e uygun MuSt.



Merkel Komple Piston T Duo PM
Entegre miknatisa sahip, montaja hazir halde, çift etkili komple pistondur. Piston koluna kolayca monte edilebilmektedir. Radyal havalandirma kanallari, pistonun üst ve alt ölü noktalarinda güvenli yastiklama saglamaktadir. Malzeme : 72 NBR 708.





Merkel Komple Piston NA Duo P
Metal gövdeli, özel profilli sizdirmazlik dudagina ve yastiklama tamponlarina sahip, çift etkili komple pistondur. Radyal havalandirma kanallari, pistonun üst ve alt ölü noktalarinda güvenli durus saglamaktadir. Malzeme : 72 NBR 708.



Merkel Komple Piston Pneuko G
Hafif metal gövdeye sahip, dar yapisi nedeniyle az yer kaplayan, entegre sizdirmazlik dudagi ve yataklama elemanina sahip, çift etkili komple pistondur. Piston koluna kolayca monte  edilebilmektedir. Malzeme : 72 NBR 708.




Merkel Kompakt Piston Sızdırmazlık Elemanı KDN
Pneuko G pistonlarda kullanilan sizdirmazlik elemanidir. Basinç aktivasyonu saglayan kanallari olan, çift etkili piston sizdirmazlik elemanidir. Kompakt yapisi nedeniyle kisa piston boylarina imkan tanimaktadir. Yuvarlatilmis sizdirmazlik profili ve esnek orta bölüm, iyi sizdirmazlik saglamanin yani sira, düsük sürtünme ile çalismayi ve etkili bir yag filmi olusumunu saglamaktadir. Malzeme : 72 NBR 708.


Merkel Kompakt Sızdırmazlık Elemanı Airzet PK, PR
Çift etkili bogaz (PR) ve piston (PK) sizdirmazlik elemanidir. PK piston sizdirmazlik elemanlarinda basinç aktivasyonu saglayan kanallar mevcuttur. Malzeme : 80 NBR 245001.




Merkel Komple Piston Pneuko M 210
Entegre miknatisa sahip, montaja hazir halde, çift etkili komple pistondur. Piston koluna kolayca monte edilebilmektedir. Malzeme : 75 FKM 181327.





Merkel Komple Piston Pneuko M 310
Entegre miknatisa sahip, montaja hazir halde, çift etkili komple pistondur. Piston koluna kolayca monte edilebilmektedir. Malzeme : 80 AU 21000.



Yastıklama Keçeleri

Merkel Yastıklama Keçesi DIP

Eksenel sizdirmazlik dudagi, dayama tampon dudagi ve akis kanallari sayesinde entegre çek valf fonksiyonuna sahip yastiklama keçesidir. Sabit ve güvenli bir yastiklama saglamaktadir. Malzeme : 90 NBR 108.




Merkel Yastıklama Keçesi AUDIP
Asinmaya mukavemetli poliüretan malzemeden üretilmektedir. Eksenel sizdirmazlik dudagi, dayama tampon dudagi ve akis kanallari sayesinde entegre çek valf fonksiyonuna sahip yastiklama keçesidir. Sabit ve güvenli bir yastiklama saglamaktadir. Malzeme : 94 AU 925 ve 90 AU 924.

Toz Keçeleri
Merkel Toz Keçesi AUASOB
Asinmaya dayanikli poliüretan malzemeden üretilen toz keçeleridir. Iç çapinda destek dudagina sahiptir. Kolayca monte edilebilmektedir. Malzeme : 94 AU 925.





Merkel Toz Keçesi ASOB
NBR malzemeden üretilmis, standart pnömatik silindirlerde kullanilan sacsiz toz keçeleridir. Kolayca monte edilebilmektedir. Malzeme : 90 NBR 101.





Merkel Toz Keçesi AS
Sacli toz keçesidir. Problemsiz ve güvenli bir montaj saglamaktadir. Malzeme : 90 NBR 101.


Yataklama Elemanları

Merkel Yataklama Elemanı EKF
Standart pnömatik silindirlerde kullanilan, asinmaya dayanikli polyamid malzemeden üretilen piston yataklama elemanidir. Kolayca monte edilebilmektedir.





Merkel Yataklama Bandı FB
Piston yataklama elemanlarinin (FBA) ve bogaz yataklama elemanlarinin (FBI) üretiminde kullanilan yataklama bantidir. Çelik silindirler için bronz dolgulu PTFE 40/177024 malzemeden, hafif metal ve demir disi silindirler için karbonlu PTFE 25/177025 malzemeden üretilirler. Serit halinde metre olarak veya istenen ölçülerde kesilmis olarak sevk edilmektedir.

Özel Üretim Pnömatik Sızdırmazlık Elemanı
Özel Silindirler için Merkel Nutringler
Pnömatik silindirlerde kullanilan oval formlu nutringler gibi özel ürünler de üretilmektedir. Ayni sekilde kare kesitli piston koluna sahip pnömatik silindirler için kare profilli nutringler de gelistirilmektedir. Asinmaya dayanikli poliüretan malzemeden üretilmektedirler.



Merkel Milsiz Pnömatik Silindirler için PU Profiller

Tel takviyeli asinmaya dayanikli poliüretandan üretilmis hassas profillerdir. Pnömatik milsiz silindirlerde, pistondan kizaga harekete aktarmada, alt ve üst bant ya da hava kaçaklarina karsi iç sizdirmazlik bandi olarak kullanmak üzere üretilen profillerdir. Asinmaya dayanikli olup, sessiz çalisirlar.



Minyatür Pnömatik Sistemler için Merkel Sızdırmazlık Elemanı
Minyatür pnömatik silindirler için yüksek hassasiyette küçük sizdirmazlik elemanlaridir. Standart pnömatik sizdirmazlik elemanlarinin tiplerine ve profillerine benzer sekilde üretilmektedirler. Ürün yelpazesini nutringler, komple pistonlar ve nutring dudakli toz keçeleri olusturmaktadir ve standart ve özel malzemelerden üretilmektedir. Valf teknigi için özel tip ve profilde sizdirmazlik elemanlari da gelistirilmektedir.

Geri Dön
Designed by IDS